Ciekawostki na temat stron internetowych
28 grudnia, 2014 0

Każdy lubi ciekawostki – zwłaszcza te, które dotyczą naszych zainteresowań, branży, pracy. Dla webmasterów i internautów, którzy z ogólnoświatową siecią i portalami identyfikują się codziennie przygotowaliśmy zbiór sprawdzonych, potwierdzonych ciekawostek. Nowinki ze świata stron internetowych oraz Internetu, które mogą dla wielu z nas wydać się kuriozalne lub wręcz niemożliwe – to właśnie uwielbiamy w ciekawostkach. Zapraszamy do lektury!

– Surfować w Internecie – to powiedzenie po raz pierwszy zostało użyte w 1992 roku przez bibliotekę Jean Armour Polly w jednym z tamtejszych artykułów. Od tamtej pory surfować w Internecie oznacza po prostu przeglądać strony internetowe. Termin ten przyjął się bardzo szybko na całym świecie.

– Pierwsza strona internetowa została stworzona przez CERN. Przez wiele lat była niedostępna, aż do teraz – została uruchomiona ponownie. Oto pierwsza, działająca strona internetowa: http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html

– Czy myślicie, że na Mount Everest nie ma Internetu? Jesteście w błędzie, na najwyższym szczycie świata jest zasięg Internetu LTE! Zasięg jest nawet na samym wierzchołku dachu świata.

– W 2014 roku przeprowadzono badania, starając się obliczyć, ilu ludzi ma dostęp do Internetu. Okazało się, że na świecie 3 miliardy ludzi może codziennie korzystać z dobrodziejstw Internetu (z czego 2,4 miliarda mobilnie)! Liczba ta ciągle rośnie.

– Istnieją specjalne klucze do Internetu, które w razie zamieszek, końca świata lub innych kataklizmów wyłączą sieć na całym świecie. Kluczy jest 7 i tylko wszystkie są w stanie wyłączyć sieć. Klucze należą do przedstawicieli największych państw globu.

– Już w 1994 roku pojawiła się pierwsza reklama w sieci. Banner był częścią kampanii reklamowej giganta AT&T.

– Internet to najszybciej rozwijające się medium. Zaledwie po 4 latach od uruchomienia sieci, z dobrodziejstw www korzystało już 50 milionów użytkowników. Telefon potrzebował 75 lat, aby rozwinąć się do podobnego poziomu, radio 35 lat, a telewizja 13.

Dodaj komentarz